Studia tatuaży salony Kielce Znajdź studio w swoim mieście
Wspólne inicjatywy badawcze i dydaktyczne dot. Inżynierii materiałowej, inżynierii chemicznej oraz inżynierii lądowej. Projekt „Analiza termomechaniczna propagujących się niestateczności w metalach – od eksperymentów do wiarygodnej predykcji numerycznej” realizowany będzie we współpracy Politechniki Krakowskiej z TU Dortmund University. Agencją wiodącą, oceniającą polsko-niemiecki wniosek w ramach konkursu Weave-UNISONO, była niemiecka Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG).
- Forum Inteligentnego Rozwoju była gala, podczas której wręczone zostały statuetki i certyfikaty Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, a także inne wyróżnienia, w tym nagrody „Naukowiec Przyszłości” i R&D Impact.
- Na swoim koncie ma już wiele sukcesów w tym m.in.
- Miasta, dla osiągnięcia znacznego postępu w zamykaniu i uodparnianiu na zagrożenia systemu obiegu wody wymagają – obok postępu technologicznego i wzrostu świadomości społecznej, także realizacji wspólnej polityki w tym zakresie.
- Politechniki i naszych utalentowanych i kreatywnych studentów nie mogło zabraknąć przy tym oryginalnym projekcie.
I etap konkursu o Tadeusza Kościuszce za nami. Wielki Finał już 22 kwietnia
W 1974 roku ukończył Budownictwo Lądowe, uzyskując tytuł magistra inżyniera na Politechnice Krakowskiej. Jest aktywnym członkiem Krajowej Sekcji Kolejowej, wcześniej Sekcji Głównej Kolejowej. Od wielu lat pracuje również w Krajowym Klubie Miłośników Historii i Zabytków Transportu. Nieprzerwanie angażuje się również w szereg działań ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Kolejnictwa. W 2014 roku po 40 latach pracy w PKP, gdzie zajmował szereg odpowiedzialnych stanowisk, przeszedł na emeryturę.
Praca jako Doradca Biznesowy w Play
Studenci opracowali wszystko od zera, sami. Ich wiedza, kompetencje i umiejętności są na absolutnie światowym poziomie, dlatego, że takich samochodów po prostu nie ma – podkreślał podczas prezentacji prof. dr hab. – Zespół pracował nad tym projektem w swoim czasie wolnym w ramach Koła Naukowego “Silniki Spalinowe”. Determinacja oraz czas poświęcony na zaprojektowanie i złożenie całej konstrukcji mógł być wykorzystany w dowolny inny sposób, a jednak studenci wybrali pracę w laboratorium, czasami po nocach. Bardzo mnie to cieszy i napawa dumą z naszej młodzieży.
Wsparcie dla studentów sportowców
Katarzyny Matras-Postołek, prof. PK pn. “Szyte na miarę” perowskitowe kropki kwantowe jako element nowych funkcjonalnych nanomateriałów. Ciekawe rozwiązanie związane z poprawą bezpieczeństwa na górskich szlakach zaproponował zespół badawczy dr. inż. Opracowany przez nich polimerowy łańcuch kompozytowy nie przewodzi ładunku elektrycznego i z powodzeniem może zabezpieczać szlaki turystyczne Plinko z crypto w wyżej położnych partiach górskich.
Politechnika Krakowska po raz kolejny nagrodziła swoich studentów i doktorantów
Aleksandra Krupkowskiego PAN w Krakowie przekazuję wspólnocie akademickiej Politechniki Krakowskiej oraz Rodzinie Jego Magnificencji wyrazy głębokiego współczucia i żalu. Profesor Andrzej Białkiewicz na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek poświęcony nauce i społecznik. W imieniu własnym oraz całej społeczności akademickiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej pragnę przekazaćwyrazy współczucia z powodu śmierciPana prof. dr. hab. Andrzeja Białkiewicza ,Rektora Politechniki Krakowskiej.
W rozstrzygniętej właśnie edycji letniej 2024 r. Takie stypendia otrzymało 16 wybitnych studentów i 4 doktorantów ze Szkoły Doktorskiej PK. 11 czerwca w Sali Senackiej rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. Marek Bauer pogratulowali ambitnym młodym naukowcom i wręczyli im dyplomy.